Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalOKNA PCVen
Share Print Download PDF
Contact person
Dominika Grochal
dominikagrochal90@onet.eu
Phone: 790145822
http://topranking.com.pl/

Język komunikacji:
Polski,

Description of the contract

Na początek

Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i estetykę wnętrza, ale też z powodu innych równie ważnych przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, zabezpieczają przed jego utratą oraz przed przypływem zimnego powietrza, a także wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: właściwie przepuszczać promienie słońca, właściwie chronić przed włamaniem i być łatwe w obsłudze. Trzeba też zdecydować się, który typ okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także jaką ilość szyb zastosować?

Jaką ilość szyb wybrać do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: trzyszybowym i dwuszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda z szyb ma 4 - 6 mm, a powierzchnie pomiędzy nimi zapełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica pomiędzy pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale też w ilości zatrzymywanych i pochłanianych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy wpuszcza więcej promieni, dlatego daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane zwłaszcza wtedy, gdy dom ma stać się energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być dobrze izolowany, dlatego okna dwuszybowe mogłyby nie spełnić wymagań. Z tego powodu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, gdzie termoizolacja nie jest zbyt szczelna oraz występują w nim mostki termiczne, żeby nie tracić na okna, które nie uratują sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Poza ilością szyb jednym z równie istotnych czynników, na jakie trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, przede wszystkim zachęcają wieloma dostępnymi rozmiarami oraz wykończeniem. Najpopularniejsze są w kolorze białym, ale istnieje możliwość kupna kolorowych oklein. Dodatkowo są lekkie, a zaopatrzenie ich w antywłamaniowy system nie stanowi problemu. Nie wymagają też konserwacji oraz są łatwe w zachowaniu czystości. Mają przystępną cenę i są także ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą na skutek światła słonecznego, wiatru i innych warunków atmosferycznych, zmienić kolor i ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą się odkształcać i skrzypieć. W przypadku większych uszkodzeń niezbędna jest całkowita wymiana okna, dlatego że nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane wciąż są postrzegane jako produkt luksusowy. Nic dziwnego, ponieważ dodają elegancji oraz współgrają na przykład z drewnianymi meblami z wnętrza domu. Co więcej drewniane okna charakteryzuje wysoka wytrzymałość i dobra izolacja cieplna i dźwiękowa. Można je zamawiać w dowolnych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie ulegają naprężeniu i są sztywne, a potencjalne uszkodzenia da się łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w antywłamaniowe systemy, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Aby okna drewniane służyły jak najdłużej, potrzebna jest im odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z większym ryzykiem zawilgocenia. Należy je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one również trochę droższe w porównaniu z oknami PCV, ze względu na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe charakteryzuje przed wszystkim lekkość oraz trwałość. Są one mniej podatne na uszkodzenia w porównaniu z oknami PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie negatywnie przez lata. Ze względu na to, że aluminium jest całkiem plastycznym materiałem, można z niego produkować okna o odmiennych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dostosowywana. Dzięki temu, dają możliwość wizualnego powiększenia mniejszych okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być bardzo szerokie i utrzymywać ciężkie i wielkie przeszklenia. Dodatkowo są dość dobrymi izolatorami i specjalnie ochrania się je przed rdzewieniem. Producenci oferują też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, pomimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno aluminiowe należy wymienić. Jeżeli rama zostanie całkowicie uszkodzona lub zarysowana nie ma możliwości jej naprawy. Ponadto w porównaniu z oknami drewnianymi i PCV, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła i mają znacznie wyższą cenę, dlatego że są produkowane na zamówienie. Niektórym użytkownikom zawadza także to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając właściwe okna do domu warto rozeznać się w możliwościach poszczególnych rodzajów okien. Do najważniejszych czynników, na jakie trzeba zwrócić uwagę kwalifikuje się wytrzymałość i odporność materiału, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Lepiej kierować się sprawdzonymi certyfikatami niż marketingowym namowom sprzedawców. Czasami cena nie świadczy o wartości produktu. Ze względu na to, aby mieć pewność dobrego wyboru, przed zakupem należy prześledzić mocne i słaby strony wszystkich typów okien.

Okna Drewniane Toruń

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Aluminiowe Toruń


Supplementary informationNa początek

Dobór okien do domu jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na wygląd i estetykę wnętrza, ale także z powodu innych tak samo znaczących czynników. Poza dostarczaniem światła, okna izolują ciepło, chronią przed jego utratą oraz przed napływem zimnego powietrza, a także wygłuszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: właściwie przepuszczać promienie słoneczne, skutecznie chronić przed włamaniem i być łatwe w obsłudze. Warto też zdecydować się, jaki typ okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także ile szyb zastosować?

Jaka ilość szyb będzie najlepsza do okien w domu?

Okna są dostępne w dwóch wariantach: dwuszybowym i trzyszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda z szyb ma od 4 do 6 mm, a powierzchnie między nimi wypełniają gazy (np. ksenon, krypton, argon), dzięki którym wzrasta izolacyjność okien. Różnica między pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale też w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na szybkość nagrzewania się i jasność pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy przepuszcza więcej promieni, więc daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane zwłaszcza wtedy, gdy dom ma być co do zasady energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, dlatego okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w przypadku domów, w których termoizolacja nie jest zbyt szczelna i występują w nim mostki termiczne, by nie tracić na okna, które nie uratują sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Nie licząc ilości szyb jednym z równie istotnych czynników, na które trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna PCV, bliżej znane jako plastikowe, w głównej mierze zachęcają uniwersalnymi rozmiarami i wykończeniem. Najpopularniejsze są w białym kolorze, ale jest też możliwość kupna wielobarwnych oklein. Ponadto są lekkie, a wyposażenie ich w antywłamaniowy system nie będzie problemem. Nie wymagają też konserwacji i są proste w utrzymaniu czystości. Mają przystępną cenę i są także ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą pod wpływem światła słonecznego, wiatru i innych warunków pogodowych, zmienić kolor lub ulegnąć zniszczeniom: np. mogą skrzypieć lub odkształcać się. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczna jest całkowita wymiana okna, dlatego że nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z drewna

Okna drewniane wciąż są postrzegane jako produkt luksusowy. Nie dziwi to z uwagi na to, że nadają elegancki wygląd i współgrają z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza domu. Ponadto drewniane okna cechuje świetna wytrzymałość oraz dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je zamawiać w dowolnych kształtach, według własnego pomysłu, zwłaszcza, że nie naprężają się zbyt łatwo i są dość sztywne, a potencjalne uszkodzenia można łatwo naprawić. Dodatkowo można je wyposażyć w antywłamaniowe systemy, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Żeby okna drewniane służyły przez wiele lat, potrzebna jest im właściwa pielęgnacja i konserwacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z większym ryzykiem zawilgocenia. Trzeba je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one też znacznie droższe w porównaniu z oknami PCV, z uwagi na długi proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe charakteryzuje w głównej mierze lekkość oraz trwałość. Nie są one tak podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie negatywnie przez długi czas. Ze względu na to, że aluminium jest całkiem plastycznym tworzywem, można z niego produkować okna o różnych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dopasowywana. Dzięki temu, dają możliwość optycznego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być bardzo szerokie i podtrzymywać ciężkie i wielkie przeszklenia. Dodatkowo są dość dobrymi izolatorami oraz specjalnie zabezpiecza się je przed korozją. Producenci dają też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, mimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno z aluminium trzeba wymienić. Jeżeli rama zostanie całkowicie uszkodzona lub zarysowana nie da się go naprawić. Ponadto w zestawieniu z oknami PCV i drewnianymi, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła oraz są znacznie bardziej kosztowne, dlatego że są produkowane na zamówienie. Niektórym użytkownikom zawadza także to, że są zimne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając właściwe okna do domu należy rozeznać się w możliwościach poszczególnych typów okien. Do najważniejszych czynników, na jakie należy zwrócić uwagę zalicza się wytrzymałość i odporność tworzywa, izolacyjność cieplną i akustyczną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej sugerować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym sztuczkom sprzedawców. Czasami cena nie świadczy o jakości produktu. Dlatego, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem należy prześledzić plusy i minusy wszystkich rodzajów okien.

Okna PCV

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Aluminiowe ToruńPurchasers from abroad


 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Zimbabwe
 • Zambia
 • Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
 • Wyspy Salomona
 • Wyspy Owcze
 • Wyspy Marshalla
 • Wyspy Kokosowe
 • Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
 • Wyspy Cooka
 • Wyspy Alandzkie
 • Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha
 • Wyspa Man
 • Wyspa Bożego Narodzenia
 • Wybrzeże Kości Słoniowej
 • Włochy
 • Wietnam
 • Wielka Brytania
 • Wenezuela
 • Węgry
 • Watykan
 • Wallis i Futuna
 • Vanuatu
 • Uzbekistan
 • USA
 • Urugwaj
 • Ukraina
 • Uganda
 • Tuvalu
 • Turks i Caicos
 • Turkmenistan
 • Turcja
 • Tunezja
 • Trynidad i Tobago
 • Tonga
 • Tokelau
 • Togo
 • Timor Wschodni
 • Tanzania
 • Tajwan
 • Tajlandia
 • Szwecja
 • Szwajcaria
 • Syria
 • Svalbard i Jan Mayen
 • Surinam
 • Sułtanat Brunei
 • Sudan Południowy
 • Sudan
 • Suazi
 • Srilanka
 • Somalia
 • Słowenia
 • Słowacja
 • Sint Maarten
 • Singapur
 • Sierra Leone
 • Seszele
 • Serbia
 • Senegal
 • Sant Pierre i Miquelon
 • San Marino
 • Samoa Amerykańskie
 • Samoa
 • Salwador
 • Saint Vincent i Grenadyny
 • Saint-Martin
 • Saint Lucia
 • Saint Kitts i Nevis
 • Saint-Barthélemy
 • Sahara Zachodnia
 • Rwanda
 • Rumunia
 • Rosja
 • Reunion
 • Republika Zielonego Przylądka
 • Republika Tadżykistanu
 • Republika Środkowoafrykańska
 • Republika Południowej Afryki
 • Republika Kirgiska
 • Portugalia
 • Portoryko
 • Polska
 • Polinezja Francuska
 • Pitcairn
 • Peru
 • Paragwaj
 • Papua-Nowa Gwinea
 • Panama
 • Palestyna
 • Palau
 • Pakistan
 • Oman
 • Nowa Zelandia
 • Nowa Kaledonia
 • Norwegia
 • Norfolk
 • Niue
 • Nikaragua
 • Nigeria
 • Niger
 • Niemcy
 • Nepal
 • Nauru
 • Namibia
 • Mozambik
 • Montserrat
 • Mongolia
 • Monako
 • Mołdawia
 • Mjanmar
 • Mikronezja
 • Meksyk
 • Mauritius
 • Mauretania
 • Martynika
 • Maroko
 • Mariany Północne
 • Malta
 • Mali
 • Malezja
 • Malediwy
 • Malawi
 • Makau
 • Majotta
 • Madera
 • Madagaskar
 • Macedonia
 • Luksemburg
 • Łotwa
 • Litwa
 • Libia
 • Liberia
 • Liban
 • Lesotho
 • Laos
 • Kuwejt
 • Kuba
 • Księstwo Lichtenstein
 • Księstwo Andory
 • Królestwo Niderlandów
 • Kostaryka
 • Korea Południowa
 • Korea Północna
 • Kongo
 • Komory
 • Kolumbia
 • Kiribati
 • Kenia
 • Kazachstan
 • Katar
 • Kanada
 • Kamerun
 • Kambodża
 • Kajmany
 • Jordania
 • Jersey
 • Jemen
 • Japonia
 • Jamajka
 • Izrael
 • Islandia
 • Irlandia Płn.
 • Irlandia
 • Iran
 • Irak
 • Indonezja
 • Indie
 • Hongkong
 • Honduras
 • Hiszpania
 • Haiti
 • Gwinea Równikowa
 • Gwinea Bissau
 • Gwinea
 • Gwatemala
 • Gwadelupa
 • Gujana Francuska
 • Gujana
 • Guernsey
 • Guam
 • Gruzja
 • Grenlandia
 • Grenada
 • Grecja
 • Gibraltar
 • Ghana
 • Georgia Południowa i Sandwich Południowy
 • Gambia
 • Gabon
 • Francja
 • Finlandia
 • Filipiny
 • Fidżi
 • Falklandy
 • Etiopia
 • Estonia
 • Erytrea
 • Ekwador
 • Egipt
 • Dżibuti
 • Dominikana
 • Dominika
 • Demokratyczna Republika Konga
 • Dania
 • Czechy
 • Czarnogóra
 • Czad
 • Cypr
 • Curaçao
 • Chorwacja
 • Chiny
 • Chile
 • Burundi
 • Burkina Faso
 • Bułgaria
 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego
 • Brazylia
 • Botswana
 • Bośnia i Hercegowina
 • Bonaire, Sint Eustatius i Saba
 • Boliwia
 • Białoruś
 • Bhutan
 • Bermudy
 • Benin
 • Belize
 • Belgia
 • Barbados
 • Bangladesz
 • Bahrajn
 • Bahamy
 • Azory
 • Azerbejdżan
 • Austria
 • Australia
 • Aruba
 • Armenia
 • Argentyna
 • Arabia Saudyjska
 • Antigua i Barbuda
 • Anguilla
 • Angola
 • Algieria
 • Albania
 • Afganistan

Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad

CPV


 • Agricultural, farming, fishing, forestry and related products
 • Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
 • Mining, basic metals and related products
 • Food, beverages, tobacco and related products
 • Agricultural machinery
 • Clothing, footwear, luggage articles and accessories
 • Leather and textile fabrics, plastic and rubber materials
 • Printed matter and related products
 • Chemical products
 • Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
 • Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables', 'lighting
 • Radio, television, communication, telecommunication and related equipment
 • Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
 • Transport equipment and auxiliary products to transportation
 • Security, fire-fighting, police and defence equipment
 • Musical instruments, sport goods, games, toys, handicraft, art materials and accessories
 • Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
 • Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
 • Collected and purified water
 • Industrial machinery
 • Machinery for mining, quarrying, construction equipment
 • Construction structures and materials', 'auxiliary products to construction (except electric apparatus)
 • Construction work
 • Software package and information systems
 • Repair and maintenance services
 • Installation services (except software)
 • Hotel, restaurant and retail trade services
 • Transport services (excl. Waste transport)
 • Supporting and auxiliary transport services', 'travel agencies services
 • Postal and telecommunications services
 • Public utilities
 • Financial and insurance services
 • Real estate services
 • Architectural, construction, engineering and inspection services
 • IT services: consulting, software development, Internet and support
 • Research and development services and related consultancy services
 • Administration, defence and social security services
 • Services related to the oil and gas industry
 • Agricultural, forestry, horticultural, aquacultural and apicultural services
 • Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
 • Education and training services
 • Health and social work services
 • Sewage, refuse, cleaning and environmental services
 • Recreational, cultural and sporting services
 • Other community, social and personal services
Offer type
Sell
Countries
Poland
Time limit for receipt of offers
19.07.2022
Valid from
20.01.2022
Industries
Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa, Fotografia, Muzyka, Film, Rzemiosło artystyczne, Wzornictwo i projektowanie mody, Media i reklama, Sektor kreatywny, Organizacja targów i wydarzeń, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby, Gry i zabawki, Sprzęt sportowy, Instrumenty muzyczne, Pozostałe branże, Przemysł jubilerski, Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble, Produkcja mebli, Pozostały sprzęt transportowy, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Pojazdy szynowe, Statki i łodzie, Części i akcesoria samochodowe, Pozostałe pojazdy samochodowe, Autobusy, Samochody osobowe, Produkcja środków transportu, Narzędzia mechaniczne, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Pozostały sprzęt elektryczny, AGD, Oświetlenie, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Aparatura pomiarowa i zegarki, Elektronika użytkowa, Komputery, Maszyny i urządzenia, Wojskowe pojazdy bojowe, Broń i amunicja, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja metali nieżelaznych, Produkcja metali żelaznych, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł petrochemiczny, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Pozostałe wyroby chemiczne, Kosmetyki, Farby i lakiery, Pestycydy, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Poligraficzne, Papier, Wyroby z drewna (bez mebli), Przemysł drzewny i papierniczy, Pozostałe tekstylia, Dywany i dekoracje, Tekstylia, Wyroby skórzane, Odzież i obuwie, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze, Wyroby mleczarskie, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z warzyw i owoców, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Węgiel kamienny i brunatny, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Mięso, Ryby, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Warzywa i owoce, Zboża, Rolnictwo i leśnictwo,
Possible production volume
5000
The minimum value of the contract
33.00
Currency
PLN
Purchasers from abroad
YES