Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWybrane projekty UE na terenie Indonezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2016-04-13 05:03:53
indonezja

Na terenie Indonezji realizowanych jest aktualnie kilka projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, których celem jest wsparcie firm z krajów członkowskich UE w ich ekspansji handlowo-inwestycyjnej na rynku lokalnym. Są to m.in.:

EU-Indonesia Business Network (EIBN) - konsorcjum złożone z 7 bilateralnych i europejskich izb handlowo-przemysłowych (EKONID, IFCCI, BritCham, INA, EuroCham, Eurochambres, CCI Barcelona). Liderami projektu są: EKONID oraz EuroCham Indonesia. Inauguracja projektu odbyła się w listopadzie 2013 r..

Jego głównym założeniem jest wsparcie europejskich przedsiębiorstw, w szczególności MŚP, w internacjonalizacji, tj. w ułatwieniu dostępu do informacji dot. rynku indonezyjskiego w odniesieniu do europejskiego eksportu i inwestycji. EIBN świadczy usługi typu: organizacja tematycznych / sektorowych seminariów i warsztatów, przygotowywanie raportów sektorowych, przekazywanie danych adresowych potencjalnych kontrahentów, instytucji, itp. Usługi dotyczą również rynków ASEAN w ramach współpracy z realizatorami projektów UE w krajach Stowarzyszenia. Część usług świadczona jest przedsiębiorcom odpłatnie.

Dane kontaktowe:

www.eibn.org

info@eibn.org

 

EU-Indonesia Trade Cooperation Facility (EITCF) – realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum czterech firm, którego liderem jest niemiecka Gopa Consulting. Projekt finansowany ze środków unijnych rozpoczął się w 2013 r. (nasilił działania w 2014 r.) Jego głównym założeniem jest współpraca z publicznymi instytucjami indonezyjskimi oraz wsparcie ich działań w celu poprawy klimatu w dziedzinie handlu i inwestycji.

Na początku 2015 r. WPHI nawiązał współpracę z nową komórką organizacyjną Indonezyjskiej Rady Koordynacji Inwestycji (BKPM), działającą w ramach EITCF, EU-DESK mającą za zadanie wspierania firm europejskich w uzyskaniu niezbędnych informacji n/t warunków lokowania inwestycji zagranicznych na terenie Indonezji.

Oferowane przez EU-DESK usługi to m.in.: informacje dot. regulacji i zachęt inwestycyjnych na szczeblu krajowym i regionalnym, prezentacje i publikacje dotyczące perspektywicznych sektorów i regionów, pomoc w nawiązaniu kontaktu z odpowiednimi przedstawicielami władz / firm indonezyjskich.

Dane kontaktowe:

www.euind-tcf.com

info@euind-tcf.com

Prezentacje dot. możliwości inwestycyjnych w wybranych sektorach (zakładka: Component 3 – Investment Promotion → Sector Propositions):

www.euind-tcf.com/library

Indonezyjska Rada Koordynacji Inwestycji (BKPM)

www.bkpm.go.id

 

South-East Asia IPR SME Helpdesk (SEA IPR SME Helpdesk) – współfinansowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu w ramach programu konkurencyjności i innowacji (CIP). Głównym założeniem jest pomoc firmom europejskim, w szczególności MŚP, w ochronie i egzekwowaniu swoich praw dot. własności intelektualnej w państwach ASEAN poprzez udzielanie bezpłatnych porad, ulotki informacyjne dot. IPR dostępne na stronie internetowej, prezentacje dla przedsiębiorców.

Dane kontaktowe:

http://www.southeastasia-iprhelpdesk.eu/

question@asean-iprhelpdesk.eu

 

EU-Indonesia Business Dialogue

Coroczne forum; na przemian w Europie i Indonezji. Ostatnia edycja miała miejsce w Dżakarcie w listopadzie 2014 r. Głównym założeniem jest umożliwienie bezpośredniej dyskusji pomiędzy przedstawicielami biznesu z UE oraz Indonezji z przedstawicielami administracji gospodarczej, na temat możliwości, perspektyw i barier we współpracy gospodarczej pomiędzy Unią Europejską i Indonezją. Każde forum poświęcone jest wybranym, najbardziej perspektywicznym sektorom. Impreza objęta jest patronatem Ministerstwa Handlu Republiki Indonezji oraz Komisji Europejskiej. W jej organizację zaangażowane są: EU-Indonesia Business Network, Indonezyjskie Stowarzyszenie Pracodawców oraz pięć największych izb gospodarczych na rynku lokalnym, w tym: największa z nich: KADIN - Indonezyjska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz izby dwustronne: indonezyjsko - brytyjska, niemiecka, francuska, holenderska oraz europejska. Forum sponsorowane jest zazwyczaj przez duże firmy europejskie obecne na rynku indonezyjskim.

Dane kontaktowe:

http://eibd-conference.com/

http://eibd-conference.com/#7

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert