Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Dżakarta: Polskie stoisko na targach Indonesia Maritime Expo 2015 w Dżakarcie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Romuald Morawski | 2015-11-06 08:03:22
indonesia.trade.gov.pl aktualności

Promocja polskiego przemysłu stoczniowego i morskiego w Indonezji

W dniach 7-9 października br. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Dżakarcie uczestniczył w charakterze wystawcy w V-ej edycji targów sektora stoczniowego i morskiego: Indonesia Maritime Expo, które odbyły się w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Gościem honorowym ceremonii otwarcia był Minister Transportu Indonezji – p. Ignasius Jonan, który w swym wystąpieniu podkreślił kilkukrotnie jak ważny dla Indonezji jest rozwój infrastruktury morskiej, rozbudowa floty morskiej i obniżenie kosztów logistycznych. W otwarciu uczestniczyli również p. Suryo Sulisto – Prezes Indonezyjskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (KADIN) oraz Prezesi stowarzyszeń branży stoczniowej i morskiej.

Według danych otrzymanych od organizatorów, w tegorocznej edycji targów udział wzięły 184 firmy, w tym z Indonezji, Singapuru, Chin, Tajwanu, Malezji, Holandii, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Targi odwiedziło ponad 5,2 tys. osób, głównie specjalistów z ww. branż.

Na stoisku WPHI zaprezentowane zostały materiały promocyjno-informacyjne dotyczące Polski, możliwości inwestycyjnych w naszym kraju oraz potencjału eksportowego rodzimych firm. Ponadto, wystawione zostały ulotki reklamowe polskich firm, które odpowiedziały na zaproszenie WPHI i przesłały do Dżakarty swoje materiały promocyjne.

Były to m.in.: Aqua Life Sp. z o.o. (www.pl.aqua-life.pro/), Famak – Fabryka Maszyn i Urządzeń w Kluczborku (www.famak.com.pl), Polski Rejestr Statków (www.prs.pl), Polski Związek Zarządców Statków (www.pzzs.pl), Instytut Morski w Gdańsku (www.im.gda.pl), Mars Shipyards and Offshore (www.marsso.pl), Stocznia Remontowa Nauta (www.nauta.pl), Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (www.ctm.gdynia.pl), Tele-Fonika Kable S.A. (www.tfkable.com). 

Dodatkowo, WPHI w Dżakarcie nawiązał kontakt ze Związkiem Pracodawców Forum Okrętowe, zrzeszającym stocznie i producentów wyposażenia okrętowego (www.forumokretowe.org.pl). Specjalnie na potrzeby wystawy, WPHI opracował ulotki z listą teleadresową 59 firm członkowskich Związku (uzupełnioną o inne polskie firmy z sektora stoczniowego i morskiego), którą przekazano przedstawicielom firm, jakie odwiedziły nasze stoisko oraz wybranym wystawcom.

Ponadto, specjalnie na potrzeby targów, WPHI w Dżakarcie opracował ulotki w j. indonezyjskim dotyczące polskiego przemysłu stoczniowego, jachtowego, usług świadczonych przez nasze biuro, kredytu rządowego RP, instrumentów wsparcia polskiego eksportu oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas targów odbyło się wiele nieformalnych spotkań pomiędzy przedstawicielami WPHI oraz lokalnymi przedsiębiorcami, którym na bieżąco przekazywano informacje dotyczące polskich firm, wraz z ich danymi kontaktowymi.

Gośćmi honorowymi, którzy odwiedzili stoisko byli JE Ambasador RP w Indonezji – p. T. Szumowski oraz Prezes Polskiego Klubu Biznesu w Dżakarcie – p. Andrzej Jakubowski.

Podczas targów zebrano ponad 30 formularzy od firm lokalnych dot. możliwości zakupu produktów z naszego kraju. Ogółem, stoisko odwiedziło ok. 100 osób, które pozostawiły swoje wizytówki.

Udział w Indonesia Maritime Expo umożliwił nawiązanie kontaktu z indonezyjskimi stowarzyszeniami z branży stoczniowej i morskiej, w tym z: IPERINDO (www.iperindo.org) - Indonezyjskie Stowarzyszenie Stoczni i sektora Morskich Platform Wiertniczych (Offshore), BSOA (www.bsoa-btm.org) – Stowarzyszenie Stoczni i s. Morskich Platform Wiertniczych w Batam (największe stowarzyszenie branżowe w Batam oraz prowincji Wyspy Riau skupiające ok. 50 podmiotów), INSA (www.insa.or.id/en/site/landing) – Indonezyjskie Stowarzyszenie Właścicieli Statków; ABUPI (www.abupi.org) – Indonezyjskie Stowarzyszenie Zarządców Portów, ISCIA/AIKKI –Indonezyjskie Stowarzyszenie Producentów Komponentów dla Sektora Stoczniowego.

Wszystkie stowarzyszenia oraz firmy, które odwiedziły nasze stoisko otrzymały pakiet informacyjny w j. indonezyjskim dot. polskiego sektora stoczniowego i morskiego wraz z danymi firm polskich.

W przypadku Państwa zainteresowania uzyskaniem danych indonezyjskich firm oraz stowarzyszeń, z którymi WPHI w Dżakarcie nawiązał kontakt, prosimy o kontakt e-mailowy na adres: jakarta@trade.gov.pl