Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Dżakarta: Wizyta w Indonezyjskiej Agencji Certyfikacji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-01-20 04:51:07
wphi dżakarta, certyfikacja w indonezji

Spotkanie dot. indonezyjskiego systemu certyfikacji produktów

W dniu 11 stycznia br., na wystąpienie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Dżakarcie, odbyła się wizyta przedstawicieli naszego biura oraz Prezesa Polskiego Klubu Biznesu w Dżakarcie (www.polclub.biz) w Indonezyjskiej Agencji Certyfikacji (BSN) (Badan Standardisasi Nasional; www.bsn.co.id).

 

Głównym celem spotkania (przewodniczył mu Prezes Agencji – p. Bambang Prasetya) było uzyskanie informacji dot. indonezyjskiego systemu certyfikacji SNI (Standar Nasional Indonesia), którym objętych jest część towarów i usług przed ich wprowadzeniem do obrotu handlowego na rynek indonezyjski. Obowiązek uzyskania SNI dotyczy zarówno produktów lokalnych jak i importowanych. W chwili obecnej na liście BSN znajdują się 203 obowiązkowe certyfikaty SNI, którymi objęte są takie produkty jak np. opony, cement, wodomierze, butelkowana woda pitna, kaski motocyklowe.

 

Z pełną listą certyfikatów zapoznać się można na poniższej stronie BSN:

http://sisni.bsn.go.id/index.php/regtek/regulasi/sni_wajib

 

Polskich producentów i eksporterów zainteresowanych uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji dot. certyfikacji SNI, zachęcamy do bepośredniego kontaktu z naszym biurem (jakarta@trade.gov.pl).

 

Badan Standardisasi Nasional to państwowa agencja, której głównym zadaniem jest opracowywanie polityki i prawodawstwa w zakresie standardów / norm krajowych, przeprowadzanie akcji informacyjnych wśród konsumentów, wydawanie akredytacji dla jednostek certyfikujących.

 

Więcej informacji na temat agencji w załączonej prezentacji.

PPE_PL_Badan Standardisasi Nasional 2017.pptx
 

Informacja dot. spotkania został umieszczona na portalu internetowym BSN:

http://www.bsn.go.id/main/berita/berita_det/8090/BSN-Terima-Kunjungan-Kedutaan-Besar-Republik-Polandia#.WHX1S_B96Uk

Pliki do pobrania

Badan Standardisasi Nasional 2017
neu | 2.64 MB
Pobierz