Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Dżakarta: Program ARISE (ASEAN Regional Integration Support by the European Union)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-06-12 10:38:24
asean, eu, arise

Wspieranie regionalnej integracji gospodarczej

W dniu 8 czerwca 2017r., odbyło się w Dżakarcie uroczyste spotkanie z okazji zakończenia programu ARISE, w którym na zaproszenie Ambasadora UE przy ASEAN H.E. Francisko Fontan oraz Zcy Sekretarza Generalnego ASEAN H.E. Lim Hong Hin, uczestniczył kierownik WPHI I radca - R. Morawski.

ARISE to opracowany program mający na celu wspieranie przez UE regionalnej integracji gospodarczej, w którym dominującym zadaniem jest wsparcie dla ułatwień w handlu, norm i zgodności, ceł, statystyk, transportu, w tym lotniczego, bezpieczeństwa żywności, monitorowanie własności intelektualnej wykorzystywanie doświadczeń rynku unijnego. Budżet programu pokryty został z Europejskiego Funduszu Rozwoju, jaki został przyznany w 2012 roku w wysokości 7.7 mln. Euro.

W spotkaniu uczestniczyli ambasadorowie krajów ASEAN akredytowani w Indonezji, jak również licznie przybyły korpus państw unijnych.