Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuID

Wizyta indonezyjskiego Ministra Koordynatora ds. Morskich – Luhut’a Binsar’a Pandjaitan’a w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-06-12 10:22:54
wphi dżakarta, polsko-indonezyjska współpraca gospodarcza

Spotkanie z Wicepremierem Morawieckim. Udział w 5-ym Kongresie Morskim.

VPMandCMM

 

W dniach 8-9 czerwca br., indonezyjski Minister Koordynator ds. Morskich - Luhut Binsar Pandjaitan przebywał w Polsce, uczestnicząc na zaproszenie w 5-ym Kongresie Morskim, w Szczecinie, podczas którego podpisane zostało memorandum o współpracy ekonomicznej w zakresie rozwoju gospodarki morskiej pomiędzy Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP, a Ministerstwem koordynującym sprawy morskie Indonezji. W trakcie Kongresu Morskiego odbyło się spotkanie bilateralne pomiędzy stronami. Zostały na nim poruszone zagadnienia dotyczące kooperacji w zakresie rozbudowania połączeń oraz infrastruktury morskiej.

 

Ponadto, w trakcie pobytu w Polsce odbyły się spotkania z Wicepremierem RP - M. Morawieckim oraz Wiceministrem Obrony Narodowej - Bartoszem Kownackim.

 

Główymi tematami rozmów była współpraca dwustronna w sektorze morskim, obronnym, szeroko pojętej energetyce, gospodarce wodnej, możliwości otwarcia bezpośredniego połączenia lotniczego oraz edukacji.

 

Wizyta i spotkania w Polsce zostały szeroko odnotowane przez środki masowego przekazu w Indonezji.