Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuID

WPHI Dżakarta: Seminarium w Sumbawa Besar (prowincja Nusa Tengara Barat)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-06-21 04:17:15
sumbawa

Promocja sektorowa

W dniu 15.06.2017 roku, we współpracy z władzami regionu odbyło się seminarium, któremu przewodniczył Wakil Bupati dr.H.Mahmud Abdulah, tematycznie obejmujące intensyfikacje rozwoju współpracy handlowo-inwestycyjnej, w którym wzięło udział blisko 40 uczestników, reprezentujących przedstawicieli departamentów lokalnego rządu odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy, przemysł, inwestycje, izb handlowych oraz licznie przybyłe media. Terytorium Sumbawy objęte jest średniookresowym planem rozwoju gospodarczego (RPJMD NTB 2013-2018), z ambitnymi założeniami dalszego dynamicznego rozwoju. Biorąc pod uwagę potencjał firm polskich, w tym produktów jak i technologii, w przedstawionej przez I radcę/kierownika WPHI - R. Morawskiego, prezentacji, ujęto możliwości ich zaangażowania w gospodarce regionu, obejmując rozbudowę portów morskich i rybackich, technologii przetwórstwa rybnego i rolno spożywczego, górnictwa, szeroko pojętej gospodarki wodnej oraz miejskiej (stacje filtrów, oczyszczalnie ścieków, utylizacja odpadów, technologie odsalania wody morskiej), ze szczególną prezentacja polskich firm uczestników programu GREENEVO. Ponadto wyposażania szpitali, energetykę, maszyny rolnicze, kosmetyki. Uczestnikom przekazano również opracowania własne WPHI w języku indonezyjskim oraz materiał prasowy, zawierający m.in. informacje o spotkaniu Premier B. Szydło z Prezydentem Indonezji Joko Widodo w Pekinie w maju br., oraz czerwcowej wizycie w Polsce Ministra Koordynatora ds. gospodarki morskiej B. Luhut’a. Prezentacja jak i opracowane materiały promocyjne spotkały się z dużym zainteresowaniem. Zgodnie z ustaleniami, strona indonezyjska przygotuje m.in. wykaz planowanych inwestycji regionu, w których będą mogły uczestniczyć nasze firmy.

Sumbawa posiada bogate zasoby surowców mineralnych jak i znaczący potencjał sektora górniczego, blisko 20% udziału całości produkcji - po rolnictwie, stanowiąc perspektywiczny rynek dla polskich firm. Występują liczące się złoża rudy żelaza, miedzi, złota, piasku żelazistego (na stokach wulkanu Tambora) oraz manganu w Dompu.

W regionie Batu Hijau (Zielony kamień) znajduje się największa w tej części Indonezji kopalnia miedzi/złota (b. PT Newmont), należąca aktualnie do indonezyjskiej firmy P.T. MEDCO Energi Internasional. W marcu 2017 r. polskie firmy spotkały się zarządem firmy, w którym uczestniczyli przedstawiciele WPHI. Delegaci z Polski zwizytowali również ww. kopalnie, podejmując rozmowy w zakresie współpracy inwestycyjnej.

Władze Sumbawy planują rozpoczęcie nowych eksplantacji złóż miedzi i złota w bloku Dodo Rinti oraz manganu. Istotny potencjał odnotowuje energia geotermalna.

Region charakteryzuje się również dobrze rozwiniętą gospodarką leśną, pastwiskami oraz hodowlami zwierząt (bawoły), znaczącą w skali kraju produkcją miodu oraz doskonałymi warunkami dla inwestycji w sektor turystyczny, w obszarze Lombok-Sumbawa znajduje archipelag 217 wysp. Sumbawa posiada dwa lotniska w Sumbawa Besar i Bima, utrzymując regularne połaczenia lotnicze z wyspą Lombok.

W zakresie efektów Public relations dotyczących seminarium jak i rozmów z władzami, w tym przedstawiony potencjał polskiej gospodarki i jego możliwości eksportowo-inwestycyjne, zostały szeroko odnotowane przez media. Ukazało się 7 art. prasowych. Udzielono równiez wywiadu dla prasy. Należy podkreślić duże zaangażowanie władz w przygotowanie wizyty, rozmów i seminarium.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Leather Gloves Panama Red

Our Assembly Work Gloves are as versatile as you are, offering everything you need in a daily w...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Meble Zobacz ofertę

Współpraca z biurem rachunkowym Toruń

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym? Biuro rachunkowe Toruń Plusów nawi...
Polska - Toruń 2021-09-14 Dodał: Anna Szewczyk Zdrowie i medycyna, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert