Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKwartalny Raport Banku Światowego nt. Indonezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-06-30 11:33:02
wphi dżakarta, raport banku światowego nt indonezji

"Upgraded"

wb qr17

 

Wg. najnowszego kwartalnego raportu Banku Światowego (WB) z czerwca br.,wzrost PKB Indonezji wyniesie 5,2% w bieżącym roku oraz 5,3% w 2018 r.

Wzrost realnego PKB wyniósł 5% (rok do roku) w pierwszym kwartale 2017 r., wobec 4,9% w poprzednim kwartale, na skutek wzrostu konsumpcji rządowej i eksportu. Inflacja, która wzrosła z powodu podwyżek taryf za energię elektryczną, pozostaje stosunkowo niska.

Wyniki finansów publicznych w pierwszej połowie 2017 r. są stabilne. Odnotowano poprawę przychodów w stosunku do ubiegłego roku i lepszą jakość wydatków. Bardziej realistyczne cele rządu RI w zakresie dochodów w budżecie na 2017 r. zmniejszyły potrzebę znacznych cięć, które obserwowaliśmy w 2016 r. Ostatnie uaktualnienie ratingu kredytowego Standard & Poor's dla Indonezji wyraźnie świadczy o poprawie zarządzania finansami i wiarygodności kraju.

Niestabilność polityki globalnej i zagrożenie wzrostem protekcjonizmu w niektórych krajach nadal stanowią poważne zagrożenie dla początkowego ożywienia w handlu światowym. Trwające ożywienie w globalnych cenach surowców przyczyniło się do wzrostu eksportu i dochodów budżetowych.

"Aktualizacja ratingu kredytowego dla Indonezji przez S&P jest znaczącym potwierdzeniem postępów poczynionych przez rząd w zakresie poprawy zarządzania fiskalnego i wiarygodności. Ceny surowców stanowią wsparcie (dla budżetu), jednakże Indonezja musi kontynuować postępy w zakresie reform strukturalnych."- powiedział Rodrigo A. Chaves, Dyrektor indonezyjskiego oddziału WB. 

W raporcie podkreślono, iż tzw. lista negatywnych inwestycji (Daftar Negative Investasi) (https://indonesia.trade.gov.pl/pl/abc-biznesu/dla-inwestorow/8528,prawo-inwestycyjne.html) stanowi przeszkodę dla napływu BIZ do Indonezji.

"Bezpośrednie inwestycje zagraniczne nie przyczyniają się wystarczająco do zwiększenia potencjału wzrostu Indonezji poprzez rozwój kapitału infrastrukturalnego i ludzkiego oraz wzrost produktywności. Rząd powinien zatem ponownie ocenić ograniczenia, szczególnie te z listy negatywnych inwestycji, aby zachęcić większą ilość zagranicznych firm do lokowania inwestycji w Indonezji "- powiedział Hans Anand Beck, ekonomista WB w Indonezji.

W raporcie podano znaczenie zwiększania inwestycji w rozwój kapitału ludzkiego (ochrona zdrowia, s. spożywczy). Pilnym wyzwaniem, jest karłowatość, która, wg. autorów raportu, występuje w Indonezji u jednej trzeciej dzieci (blisko 9 milionów!) w wieku poniżej pięciu lat. Kilka programów i usług nieznacznie poprawiło wyniki dot. wczesnego rozwoju dzieci, jednak w przyszłości muszą być one lepiej zintegrowane i wdrażane w wystarczającej skali.

Treść najnowszego raportu, wraz z uzupełniającą prezentacją, dostępne są na poniższej stronie internetowej WB:

http://www.worldbank.org/en/country/indonesia/publication/indonesia-economic-quarterly-june-2017


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pogotowie Zamkowe Katowice

Pilnie poszukujesz ślusarza w Katowicach, który naprawi popsuty zamek? Z pomocą nadejdzie Pogotow...
Polska - Katowice 2021-09-25 Dodał: PZ Katowice Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec to profesjonaliści, którzy oczekują na to, aby Państwu pomóc. Przez w...
Polska - Sosnowiec 2021-09-25 Dodał: PZ Sosnowiec Usługi finansowe Zobacz ofertę

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert