Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Dżakarta: Seminarium w Dumai (prowincja Riau)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-07-19 04:56:23
wphi dżakarta, promocja firm polskich w indonezji

Promocja, pespektywy i szanse dla firm polskich

W dniu 5 lipca 2017 roku, we współpracy z władzami Dumai (drugie pod względem wielkości miasto w prowincji Riau), odbyło się, w rządowym centrum prasowym, seminarium poświęcone możliwościom intensyfikacji współpracy handlowo-inwestycyjnej, w tym wykorzystanie polskich technologii w wiodących sektorach tego regionu - przetwórstwo paliw i gazu, rozbudowa portów morskich i rybackich, wyposażenie szpitali, energetyka, telekomunikacja, gospodarka miejska (ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczalni ścieków, uzdatnianie wody pitnej - promocja uczestników programu GREENEVO). W seminarium, na którym odczytano wystąpienie starosty (Walikota) dr.h.Zulkifli, zgromadziło liczną grupę uczestników, w tym zgodnie z propozycjami WPHI, obecni byli Prezesi Indonezyjskiej Izby Przemysłu i Handlu KADIN, Pracodawców RI - APINDO, licznie przybyli członkowie obu izb (biznes), ponadto m.in. Szef Służby Zdrowia, Dyrektor Szpitala Regionalnego, Dyrektor Dep. ds. Rybołówstwa, Prezes Stowarzyszenia Importerów Krajowych, Szef Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Dyrektor Biura Planowania Regionalnego, Szef Usług Telekomunikacyjnych, członek zarządu portu oraz przedstawiciele mediów.

Strony przedstawiły przygotowane prezentacje w zakresie tematycznym seminarium, ponadto Kierownik WPHI – I radca R. Morawski przekazał zebranym własne materiały informacyjno-promocyjne WPHI przygotowane w języku indonezyjskim, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. W sesji Q&A pytania zostały zdominowane przez zebranych w możliwościach udziału firm polskich w planowanych inwestycjach, w tym m.in. budowy suchego doku - strona indonezyjska ma przekazać stosowne zapytanie ofertowe. Dumai stanowi jedno z głównych centrów Wsch. Sumatry w sektorze rafineryjnym (przetwórstwo ropy i gazu) jak i produkcji oleju palmowego, leżąc w strategicznym punkcie cieśniny Malaka. Posiada dwa porty oraz lotnisko, z planowanym wydłużeniem pasa startowego z 1800 do 2350 m. Władze planują dalszą rozbudowę infrastruktury, jak i nakłady na gospodarkę miejską. Region ma uzyskać połączenia kolejowe, jak również dogodne przyłączenie do autostrady TransSumatra. Była to pierwsza wizyta przedstawiciela WPHI w tym regionie, należy podkreślić znaczącą pomoc organizacyjną władz jak i b. dobry klimat rozmów.

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt. Więcej informacji nt. Dumai na stronie http://www.dumaikota.go.id/

Informacje o spotkaniu zamieściły lokalne środki masowego przekazu:

http://suaratrust.com/dpk-apindo-dumai-dukung-kerja-sama-polandia-dan-pemko-dumai/

 

http://www.lenteraputih.com/2017/07/ketua-kadin-dumai-dominasi-pembicaraan.html

 

http://www.ripesnews.com/2017/07/polandia-minat-investasi-di-kota-dumai.html


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Agencja Reklamowa Olsztyn | Studio Reklamy | Agencja Marketingowa | Reklama Olsztyn

Agencja Reklamowa z Olsztyna oferuje profesjonalne usługi reklamowe dla firm z Olsztyna, jak i ca...
Polska - Olsztyn 2021-09-20 Dodał: Sebastian Wieczorek Media i reklama Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert