Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Dżakarta: Seminarium w Dumai (prowincja Riau)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-07-19 04:56:23
wphi dżakarta, promocja firm polskich w indonezji

Promocja, pespektywy i szanse dla firm polskich

W dniu 5 lipca 2017 roku, we współpracy z władzami Dumai (drugie pod względem wielkości miasto w prowincji Riau), odbyło się, w rządowym centrum prasowym, seminarium poświęcone możliwościom intensyfikacji współpracy handlowo-inwestycyjnej, w tym wykorzystanie polskich technologii w wiodących sektorach tego regionu - przetwórstwo paliw i gazu, rozbudowa portów morskich i rybackich, wyposażenie szpitali, energetyka, telekomunikacja, gospodarka miejska (ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczalni ścieków, uzdatnianie wody pitnej - promocja uczestników programu GREENEVO). W seminarium, na którym odczytano wystąpienie starosty (Walikota) dr.h.Zulkifli, zgromadziło liczną grupę uczestników, w tym zgodnie z propozycjami WPHI, obecni byli Prezesi Indonezyjskiej Izby Przemysłu i Handlu KADIN, Pracodawców RI - APINDO, licznie przybyli członkowie obu izb (biznes), ponadto m.in. Szef Służby Zdrowia, Dyrektor Szpitala Regionalnego, Dyrektor Dep. ds. Rybołówstwa, Prezes Stowarzyszenia Importerów Krajowych, Szef Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Dyrektor Biura Planowania Regionalnego, Szef Usług Telekomunikacyjnych, członek zarządu portu oraz przedstawiciele mediów.

Strony przedstawiły przygotowane prezentacje w zakresie tematycznym seminarium, ponadto Kierownik WPHI – I radca R. Morawski przekazał zebranym własne materiały informacyjno-promocyjne WPHI przygotowane w języku indonezyjskim, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. W sesji Q&A pytania zostały zdominowane przez zebranych w możliwościach udziału firm polskich w planowanych inwestycjach, w tym m.in. budowy suchego doku - strona indonezyjska ma przekazać stosowne zapytanie ofertowe. Dumai stanowi jedno z głównych centrów Wsch. Sumatry w sektorze rafineryjnym (przetwórstwo ropy i gazu) jak i produkcji oleju palmowego, leżąc w strategicznym punkcie cieśniny Malaka. Posiada dwa porty oraz lotnisko, z planowanym wydłużeniem pasa startowego z 1800 do 2350 m. Władze planują dalszą rozbudowę infrastruktury, jak i nakłady na gospodarkę miejską. Region ma uzyskać połączenia kolejowe, jak również dogodne przyłączenie do autostrady TransSumatra. Była to pierwsza wizyta przedstawiciela WPHI w tym regionie, należy podkreślić znaczącą pomoc organizacyjną władz jak i b. dobry klimat rozmów.

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt. Więcej informacji nt. Dumai na stronie http://www.dumaikota.go.id/

Informacje o spotkaniu zamieściły lokalne środki masowego przekazu:

http://suaratrust.com/dpk-apindo-dumai-dukung-kerja-sama-polandia-dan-pemko-dumai/

 

http://www.lenteraputih.com/2017/07/ketua-kadin-dumai-dominasi-pembicaraan.html

 

http://www.ripesnews.com/2017/07/polandia-minat-investasi-di-kota-dumai.html


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert