Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy chcą inwestować w Indonezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-01 12:35:34
misja gospodarcza, forum biznesowe, indonezja, jakarta, dżakarta, zbh, energetyka, kopalnie, wydobywczy, przemysł

12 kwietnia 2018 r. odbyło się w Dżakarcie Polsko-Indonezyjskie Forum Biznesowe. Do stolicy Indonezji przyjechało z kraju ponad 20 firm, reprezentujących głównie przemysł energetyczno-wydobywczy. W spotkaniu polskiego i indonezyjskiego biznesu wzięło także udział dwóch polskich ministrów oraz wiceprezes PAIH Wojciech Fedko.

Wyraźnie widać wzmożone zainteresowanie polskiego biznesu krajami południowo-wschodniej Azji, gdzie Indonezja jako największy kraj w regionie staje się potencjalnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla krajowych spółek. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się na tym rynku spółki z sektora energetyczno-wydobywczego, stąd na forum przyleciało wielu przedstawicieli tej branży, w tym Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. czy Famur S.A. Inne rokujące segmenty dla polskiego biznesu to przemysł morski, projekty infrastrukturalne oraz IT.

 

 

Polskie inwestycje w sektor energetyczno-wydobywczy są już obecne w Indonezji. Do największych zalicza się Rafako, które podpisało kontrakt na 100 mln EUR na budowę dwóch bloków energetycznych o mocy 50W każdy na wyspie Lombok (znajdujące się obok Bali). Inną dużą inwestycją wartą blisko 30 mln USD jest budowa odkrywkowej kopalni niklu na wyspie Sulewasi przez spółkę Prime-Minerals.

 

 

Okazją do organizacji forum była wizyta wiceministra MSZ Marka Magierowskiego oraz wiceministra Energetyki Grzegorza Tobiszewskiego. Otwierając polsko-indonezyjskie forum biznesowe w Dżakarcie wiceminister Marek Magierowski wyraził nadzieję na zwiększenie wzajemnych inwestycji i obrotów handlowych. Wiceprezes PAIH Wojciech Fedko zapewnił o misji agencji jako głównego partnera dla polskich spółek w inicjacji ekspansji zagranicznej. Zaznaczył też, że biuro PAIH zostanie niebawem otwarte w Dżakarcie i dostępne dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych tym obiecującym rynkiem.

 

 

Indonezja z blisko 260 mln ludnością oraz średnim wzrostem gospodarczym powyżej 5% za ostatnie 5 lat należy do najbardziej obiecujących rynków na świecie. W najnowszym raporcie World Bank dotyczącym najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestycji Indonezja została sklasyfikowana na drugim miejscu na świecie. Pierwsze są Filipiny, a Polska trzecia. Indonezja jest też trzecią najszybciej rozwijającą się gospodarką w Azji po Kambodży oraz Chinach. Według raportu PwC "The World in 2050" w 2050 r. ma szansę zostać czwartą największą gospodarką na świecie.
Pliki do pobrania

Relacja z Forum 12.04.2018
pdf | 196.07 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Likwidacja spółki w Polsce

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w procesie likwidacji spółki z ...
Polska - Wrocław 2020-11-04 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

IP BOX dla programistów

IP BOX dla programistów Oferta obsługi prawnej przy preferencyjnym opodatkowaniu IP BOX obejmu...
Polska - Wrocław 2020-10-29 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Skuteczna agencja SEO

Gdy z roku na rok coraz więcej ruchu organicznego przechodzi do internetu, to wiedz, że to ostatn...
Polska - Wrocław 2020-12-18 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert