Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLicencje, certyfikaty, świadectwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2016-04-12 18:24:59
indonezja, certyfikaty, licencje

Indonezja jest liderem w ASEAN oraz jednym z liderów na świecie, jeśli chodzi o ilość barier pozataryfowych. Wg. najnowszego, 11-ego Raportu dot. potencjalnych barier w handlu wprowadzonych przez kluczowych partnerów handlowych UE opublikowanego przez DG TRADE Komisji Europejskiej, Indonezja, w okresie X.2008 r. – VII.2014 r. znalazła się na trzecim miejscu pod względem liczby wprowadzonych barier w handlu. Wyprzedzają ją jedynie Argentyna i Rosja.

 

 

Certyfikaty krajowe

W Indonezji, część towarów i usług przed wejściem do obrotu handlowego, wymaga uzyskania certyfikatu SNI (Standar Nasional Indonesia). Wymogom certyfikacyjnym, podlega również część procesów produkcyjnych i wdrażanych systemów.

Obowiązek uzyskania SNI dotyczy ponad 540 produktów, między innymi opon, cementu, regulatorów ciśnienia gazu, zabawek dla dzieci, wody butelkowanej, mąki czy kasków motocyklowych. Pełna lista produktów znajduje się pod podanym poniżej adresem:

http://sisni.bsn.go.id/index.php/regtek/regulasi/sni_wajib

 

Certyfikacja Halal

Uzyskanie certyfikatu na rynek indonezyjski (warunkującego eksport do Indonezji polskich produktów mięsnych i wyrobów mleczarskich) jest możliwe m.in. za pośrednictwem Muzułmańskiego Związku Religijnego RP (pozwolenie uzyskane 23 maja 2011 r. uprawnia MZR do certyfikacji uboju bydła oraz przetworzonych produktów spożywczych).

Certyfikat halal dotyczy również wyrobów kosmetycznych. Indonezyjską instytucją odpowiedzialną za certyfikację jest Majelis Ulama Indonesia (MUI – Indonezyjska Rada Ulemów).

 

Country Aprroval

Country Aprroval - długotrwała procedura, w którą zaangażowane są m.in. Ministerstwo Rolnictwa Republiki Indonezji oraz Główny Inspektorat Weterynarii RP, dotyczy wystawienia certyfikatu akceptacji kraju pochodzenia - dokumentu niezbędnego do umożliwienia eksportu na rynek indonezyjski zagranicznych artykułów rolnych, w tym mięsa, mleka, owoców i warzyw. 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert