Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFrom Farm to Table 2017, BSD City, Indonezja, 6-9 grudnia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2017-02-13 09:10:48
wphi dżakarta, promocja firm polskich w indonezji, sektor rolniczy w indonezji

Targi dla firm z branży rolniczej

FFTT2017

 

From Farm to Table

BSD City, 6-9 grudnia 2017 r.

http://fromfarmtotableexpo.com/

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie zaprasza firmy polskie do samodzielnego uczestnictwa w międzynarodowej wystawie sektora rolniczego „From Farm to Table”, która odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2017 r., Indonesia Convention Exhibition, BSD City, Serpong, Tangerrang (aglomeracja Dżakarty – stolicy Indonezji). Dzięki podjętym przez nasz Wydział działaniom, firmy polskie, które zgłoszą organizatorom chęć uczestnictwa w charakterze wystawcy do 30 kwietnia br. liczyć mogą na promocyjne ceny wynajmu powierzchni wystawienniczej. Zachęcamy również do przesłania materiałów promocyjnych na stoisko naszego wydziału.

 

Tematyka targów obejmuje takie sektory jak:

1. Uprawy, nasiona, ogrodnictwo,

2. Chemikalia, nawozy, nawadnianie, użyźnianie gleby,

3. Sprzęt / maszyny dla hodowli zwierząt (w tym ryb),

4. Rolnictwo - sprzęt i maszyny,

5. Urządzenia do obróbki żywności, w tym owoców, warzyw, nabiału, mięsa,

6. Żywność, przetwarzanie odpadów żywności, bioenergia.

 

Wg. danych organizatorów, przewidywany jest udział ok. 1400 wystawców oraz 45 tys. odwiedzających.

 

Przedsiębiorców zainteresowanych prezentacją swojej oferty na stoisku WPHiI, prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych w języku angielskim bezpośrednio na adres naszego biura:

 

Trade and Investment Promotion Section

Embassy of the Republic of Poland

Jl. HR. Rasuna Said Kav. X Blok IV/3

Jakarta 12950

Indonesia

 

Wysyłki prosimy dokonać kurierem z minimum trzytygodniowym wyprzedzeniem!

 

W Indonezji najlepiej obsługiwana jest sieć DHL, UPS i EMS Pocztex.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem:

email: jakarta@trade.gov.pl, tel.: +62 21 25 25 947, fax: +62 21 25 25 960

 

Sektor rolniczy w Indonezji

Powierzchnia lądowa Indonezji to ok. 190 mln hektarów, z czego, wg. danych ADB, 129 ha to tereny leśne, a 55 mln ha to tereny rolnicze – w tym 24 mln ha pól uprawnych, (30% nawodnionych). Wg. danych Banku Światowego, w 2015 r. w sektorze rolniczym zatrudnionych było ok. 40 mln Indonezyjczyków, tj. ok. 33% siły roboczej kraju ogółem. Udział rolnictwa w PKB Indonezji to ok. 14%. Główne produkty rolne to: olej palmowy, makuchy (PKS), kauczuk, kakao, kawa, herbata, kasawa, ryż, kukurydza, soja, owoce tropikalne, przyprawy (pieprz, gałka muszkatołowa, goździki), tytoń, drób, ryby i owoce morza. Główne rynki eksportowe dla indonezyjskich towarów rolnych: Chiny, USA, Japonia, Indie, Singapur, Malezja, Pakistan, Korea Południowa, UE. W odniesieniu do struktury własnościowej, zauważalny jest wyraźny podział na duże plantacje (państwowe i prywatne), które zajmują się głównie uprawą oleju palmowego, kauczuku, herbaty, kawy tj. głównych towarów eksportowych Indonezji oraz małe gospodarstwa prywatne, skupiające się na uprawie ryżu, kukurydzy, soi, owoców i warzyw.

 

Wg. średniookresowych założeń rządu indonezyjskiego na lata 2015-2019, Indonezja w ciągu najbliższej przyszłości zamierza osiągnąć samowystarczalność w produkcji owocowo-warzywnej, zbóż, w tym w szczególności ryżu, oraz w hodowli zwierząt rzeźnych i produkcji mięsnej, w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla rosnącej populacji. W związku z powyższym, z zainteresowaniem firm państwowych i prywatnych spotkać się mogą różnego rodzaju maszyny, urządzenia, technologie, rozwiązania, których celem jest poprawa wydajności i efektywności upraw i hodowli.