Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy chcą inwestować w Indonezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-01 12:35:34
misja gospodarcza, forum biznesowe, indonezja, jakarta, dżakarta, zbh, energetyka, kopalnie, wydobywczy, przemysł

12 kwietnia 2018 r. odbyło się w Dżakarcie Polsko-Indonezyjskie Forum Biznesowe. Do stolicy Indonezji przyjechało z kraju ponad 20 firm, reprezentujących głównie przemysł energetyczno-wydobywczy. W spotkaniu polskiego i indonezyjskiego biznesu wzięło także udział dwóch polskich ministrów oraz wiceprezes PAIH Wojciech Fedko.

Wyraźnie widać wzmożone zainteresowanie polskiego biznesu krajami południowo-wschodniej Azji, gdzie Indonezja jako największy kraj w regionie staje się potencjalnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla krajowych spółek. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się na tym rynku spółki z sektora energetyczno-wydobywczego, stąd na forum przyleciało wielu przedstawicieli tej branży, w tym Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. czy Famur S.A. Inne rokujące segmenty dla polskiego biznesu to przemysł morski, projekty infrastrukturalne oraz IT.

 

 

Polskie inwestycje w sektor energetyczno-wydobywczy są już obecne w Indonezji. Do największych zalicza się Rafako, które podpisało kontrakt na 100 mln EUR na budowę dwóch bloków energetycznych o mocy 50W każdy na wyspie Lombok (znajdujące się obok Bali). Inną dużą inwestycją wartą blisko 30 mln USD jest budowa odkrywkowej kopalni niklu na wyspie Sulewasi przez spółkę Prime-Minerals.

 

 

Okazją do organizacji forum była wizyta wiceministra MSZ Marka Magierowskiego oraz wiceministra Energetyki Grzegorza Tobiszewskiego. Otwierając polsko-indonezyjskie forum biznesowe w Dżakarcie wiceminister Marek Magierowski wyraził nadzieję na zwiększenie wzajemnych inwestycji i obrotów handlowych. Wiceprezes PAIH Wojciech Fedko zapewnił o misji agencji jako głównego partnera dla polskich spółek w inicjacji ekspansji zagranicznej. Zaznaczył też, że biuro PAIH zostanie niebawem otwarte w Dżakarcie i dostępne dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych tym obiecującym rynkiem.

 

 

Indonezja z blisko 260 mln ludnością oraz średnim wzrostem gospodarczym powyżej 5% za ostatnie 5 lat należy do najbardziej obiecujących rynków na świecie. W najnowszym raporcie World Bank dotyczącym najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestycji Indonezja została sklasyfikowana na drugim miejscu na świecie. Pierwsze są Filipiny, a Polska trzecia. Indonezja jest też trzecią najszybciej rozwijającą się gospodarką w Azji po Kambodży oraz Chinach. Według raportu PwC "The World in 2050" w 2050 r. ma szansę zostać czwartą największą gospodarką na świecie.
Pliki do pobrania

Relacja z Forum 12.04.2018
pdf | 196.07 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Leather Gloves Panama Red

Our Assembly Work Gloves are as versatile as you are, offering everything you need in a daily w...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Meble Zobacz ofertę

Współpraca z biurem rachunkowym Toruń

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym? Biuro rachunkowe Toruń Plusów nawi...
Polska - Toruń 2021-09-14 Dodał: Anna Szewczyk Zdrowie i medycyna, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert