Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIndonezja 2016 - Informator gospodarczy dla polskich eksporterów i inwestorów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Piętka | 2016-05-25 09:17:36
indonezja 2016 - informator gospodarczy dla polskich eksporterów i inwestorów

Celem publikacji - "Indonezja 2016, Informator dla polskich eksporterów i inwestorów" jest przybliżenie podstawowej wiedzy z zakresu spraw gospodarczych Indonezji, współpracy z Polską, istotnych wydarzeń promocyjnych, kontaktów, jak również udzielenie porad dotyczących rozpoczynania i prowadzenia działalności na rynku indonezyjskim. Mamy nadzieję, iż zawarte w niej informacje będą Państwu pomocne. Zapraszamy do lektury!

Indonezja 2016

Indonezja to jeden z największych archipelagów na świecie, obejmujący 17 tysięcy wysp, rozciągających się w pasie 5000 km z zachodu na wschód oraz 2000 km z północy na południe, leżący w południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego. Kraj o powierzchni 6-cio krotnie większej od Polski, z 250-milionową, zróżnicowaną kulturowo, populacją, w tym największą na świecie liczbą wyznawców religii muzułmańskiej. Klasa średnia, która wg. niektórych źródeł liczy obecnie nawet 90 mln oraz gospodarka rosnąca w średnim tempie ok. 5% rocznie, stanowi perspektywiczny rynek dla polskich eksporterów i firm rozważających inwestycje. Samą tylko wyspę Jawa zamieszkuje ok. 145 mln osób, co równe jest populacji Rosji.

 

Dodatkową zachętą powinny być postępujące procesy implementacji Wspólnoty Gospodarczej ASEAN, tj. 10 krajów Azji Południowo-Wschodniej, co w przypadku inwestycji dać może dostęp do ponad 600 mln potencjalnych klientów na produkty i usługi. Podpisanie porozumienia o współpracy gospodarczej pomiędzy Indonezją i Unią Europejską (Comprehensive Economic Partnership Agreement), które w chwili obecnej jest negocjowane, również stanowić może szansę na ekspansję polskiego eksportu.

 

Celem niniejszej publikacji, jest przybliżenie polskiemu przedsiębiorcy podstawowej wiedzy z zakresu spraw gospodarczych Indonezji, współpracy z Polską, istotnych wydarzeń promocyjnych, kontaktów, jak również udzielenie porad dotyczących rozpoczynania i prowadzenia działalności na rynku indonezyjskim.

 

Sugerujemy jednocześnie poznawanie walorów kulturowych i turystycznych Indonezji, kraju o wielkim potencjale i możliwościach, co z pewnością poszerzy Państwa generalną wiedzę na temat tego niezwykłego archipelagu.

 

Nasze wydawnictwo oparte zostało na wielu różnych źródłach, w tym nieoficjalnych, przez co ma wyłącznie charakter informacyjny i pomocniczy. Przed podejmowaniem decyzji gospodarczych, należy odnieść się do oficjalnych i aktualnych regulacji prawnych.

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Dżakarcie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez przedsiębiorców w oparciu o niniejszą publikację.

 

Życząc sukcesów i pozostając do Państwa dyspozycji.

 

Zespół WPHI w Dżakarcie

 
Pliki do pobrania

Indonezja-informator gospodarczy 2016
pdf | 30.99 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

SEO

SEO – co to? SEO jest czymś, o czym słyszy się coraz częściej przy rozmowach na temat marketingu ...
Polska - SZCZECIN 2022-01-21 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

OKNA PCV

OKNA PCV Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na wygląd i este...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna PCV i Aluminiowe

Okna Toruń Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na estetykę i wy...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert